14.1.2014 vstupuje moje chovatelská stanice do neskutečného 5 roku chovu. 

Rok 2013 bych zhodnotila jako nejvíc podařený rok (co se týká chovu a všeho okolo něj). Uvědomila jsem si, kam se chci dále ubírat, co můžu čekat a co ne. Musela jsem se některých morčátek vzdát a ujasnit si cíle.

V roce 2013 se nám narodilo 20 odchovů. :)

Užila jsem si vítězství Lorda jako NÁRODNÍHO VÍTĚZE v hladkých, BEST IN SHOW a jiné krásné úspěchy. Opět proběhlo několik importů i exportů do zahraničí.

Úspěšně jsme společně s partou užasných chovatelů a především lidí pomáhali tam kde bylo potřeba ve 2. ročníku MALÉ POMOCI, na pomoc opuštěným a týraným zvířátkům.

Uspořádala jsem jarní a letní foto soutěž a jednu zimní - výstavní. A ke konci roku jsme společně s Andreou chystaly 1 výstavu v roce 2014 a zároveň mojí premierovou výstavu - jakožto jedné z pořadatelek.

 

 

 

---------------------------------------------------------------------

KRÁSNÉ SVÁTKY A ÚSPĚŠNÝ NOVÝ ROK VŠEM PŘÁTELŮM

 

 

2.12.2013

Neuvěřitelně novinky flákám.

1.12.2013 proběhl náš úžasný projekt MALÁ POMOC 2. I letos jsme společně pomáhali tam kde je třeba.

Napíšu sem to co na facebook:

Už druhým rokem pomáháme azylům pro stará a opuštěná zvířata .. Letos jsme se spojili znovu, jen tak na vlastní náklady, na vlastní pěst, nakoupilo se a všichni jsme svojí malou pomocí přidali špetku pomoci někam, kde je potřeba. Nesmělo se fotit, tak přikládám jen 3 fotky. Jsem ráda, že jsem toto tenkrát rozjela a že se přidávali další a další super hodní lidi, kteří celý rok šetří aby se v jeden den sešli a pomohli. (Na fotce nejsme všichni, někteří jsou z daleka a nemohli přijet osobně :-*). Nemůžeme spasit svět, ale i tohle je pro ně mnoho a pro nás taky. Člověk roste, stává se lepším, pokornějším a nebojí se podívat realitě do očí ....

DĚKUJI ZE SRDCE VŠEM, KTEŘÍ SE NA MALOU POMOC NEVYKAŠLALI A PŘIJELI NEBO POSLALI PENÍZKY, ABYCHOM NAKOUPILI VĚCI PRO ZVÍŘÁTKA. VŠICHNI JSTE SOUČÁST CELKU A BEZ VÁS BY TO NEŠLO. NIKČA BETKOVÁ, JAKUB ŽABA, MÍŠA HEJNÁ A PŘÍTEL, KLUCI MARTIN A JIRKA Z GOLDEN BAY, MARKÉTKY A JINŘÍŠEK LACHMANOVI, EVČA KOZELNICKÁ, MARTINA HRUŠKOVÁ, MÍŠA PATKOVÁ ... snad jsem nikoho nevynechala. JSTE SKVĚLÍ JSEM NA VÁS PYŠNÁ A MÁM VELKOU RADOST Z NÁS VŠECH. CHTĚLA JSEM TO UŽ VZDÁT, ALE PŘÍŠTÍ ROK ZASE! POKRAČUJEME, JEDEME DÁL A UŽ SE MOC TĚŠÍM.

Tento azyl pro problémové, opuštěné a staré pejsky, kde mají ale i kočičky, králíky, ovce a kozy mě dostal do kolen. Najdete tam pitbula ze psích zápasů, pejska vyhozeného z auta za jízdy, málem ubitého psa sekyrou, malamuta kterého si pořídili lidi do paneláku a pak už ho nezvládali, odloženou pitbulku, kterou tam majitel "dočasně" odložil po rozchodu, německého ovčáka od feťáka, který mu nohy svazoval drátem, fenku s dcerou od bandy narkomanů, opuštěné kočičky. ... Většinou zvířata co se už nikdy nikam nepodaří umístit ....

Jsem vděčná za tento den a za vás se kterými malou pomoc sdílíme.  <3 

 

 

12.10.2013

Vzhledem k tomu, že na novinky opravdu není moc času, vezmu to komplet. A pro změnu doufám, že nenapíšu to samé, co už tu bylo. :) 

Nejprve miminka: Kometa porodila nádherného tedího chlapečka v čoko bílé barvě, Cherry krémovou samičku, Queen dvě samičky, jedna krém jedna buff a Haike dvě nádherné tedí trikolorní holčičky. Snad jsem nikoho nevynechala ... :)

Výstava v Chotěboři byla fajn, bodově jsem moc spokojená a navíc nám Lordík získal ocennění NEJLEPŠÍ MORČE VÝSTAVY. Takže radost veliká. :*

Měla jsem radost i z umístění Wasabiho a hlavně Excelsiora, který se postupně dostal do výborné kondice, protože neměl samičky. Bohužel pár dní na to na výstavě v Pardubicích těsně po přejímce mi umřel v podstatě v ruce, když na místě dostal mrtvičku. Bylo to moje nejoblíbenější morče ze všech, tak mě to opravdu moc mrzí. Víc nemá cenu psát, kdo zažil chápe.

Také jak mnozí vědí jsem tu měla sirotka od pana Honzy, který sháněl kojící samičku. Samečka adoptovala Infinity a vychovala ho společně s její dcerou Vílou. Jsem ráda, že jsme mohli pomoc dobré věci a že se klučík vrátil domů v plné síle. :)


 

 

20.9.2013

REZERVACE U PRODEJE - info

Od této chvíle budu od zájemců požadovat úhradu rezervace za morče, (BEZ VYJÍMKY) které si u mě zamluví. Do teď jsem ji nevyžadovala od všech a opět se mi to vymstilo ze strany nespolehlivých zájemců, kteří toho jen zneužili. Proto jsem nucena upravit pravidla prodeje našich odchovanců. Díky za pochopení.

 

 

18.9.2013

VÝSTAVA SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU

O víkendu jsem navštívila výstavu, kterou pořádala chs Anemílie. Musím Vlaďku moc pochválit, měla vše perfektně nachystané, nic nechybělo. Prostě jedna z výstav, kam se člověk vždy bude rád vracet, pokud bude další ročník. :) Posuzovala Monika Spychala. Já vystavila jen tři morčata. Wasabiho, Lorda a Narciska. U všech morčátek máme kartu a Wasabi se umístil jako 2 hladký adult. Děkuju všem za společnost a opravdu zábavné pojetí dne. Káje, Nikče ...

V neděli jsme si vzali k náhradní mámě morčecího sirotka. Naštěstí ho samička přijala a já se těším, že za necelý měsíc předám jeho "rodině" zdravé, velké a silné miminko. ;) Držte palce, je to cvalík a bojovník jak se patří.

 

10.9.2013

POROD, ÚMRTÍ a NOVÁ POSILA

Nejprve k těm smutným zprávám. Miminka z vrhu U2 - tři samečci nás jeden po druhém opustili. Je to škoda, obzvlášť u bílých to. Tak snad nás příště Cherry s Earlem překvapí a nic se už nestane. :)

Ta lepší novinka je, že nám Cascaya přivedla na svět dva úžasné kluky v čoko bílé. :) Mám z nich nesmírnou radost. Jeden sameček bude nejspíš časem k prodeji, ale momentálně vám neřeknu ani kdy, ani jaký. :)

Další velké novinky se jednají našich nováčků. První zahraniční posila do barevných je němka Tatika. Kterou mi opět ochotně našla, dovezla a několik dnů se o ni krásně starala Nikča Betková. Moc jí zato děkuju, samička je úžasná strašně se mi líbí. :)

Další dvě samičky jsou crestedky. Jedna čokoládovo bílá a jedna čokoládovo bílá s oranžovou. Děkuju za ně Jarce Minaříkové a synovi z chs Alberto. Obě se mi moc líbí a jsem z nich nadšená. :)

Do nového domova odjeli bráškové z vrh Q2. :)

 

9.9.2013

VÝSTAVA LOUNY

Nejprve k výstavě v Lounech, která se o víkendu konala. Jarka a Katka ji bezvadně připravily, není co vytknout, za rok se těším zas. Louny jsou prostě jedna z výstav, kde se člověk nenudí. Tímto díky taky honoré partě, za "jolandovské" dny. :)

Na co ale prostě upozornit musím, ale dokonce už i chci, jsou "záhadné náhody", které se mi poslední dobou dějí. Na takové "zvláštnosti" už od nějakých 5 let nevěřím. Nejprve dá někdo na jedné výstavě opakovaně mrkev do mých klecí před posuzováním. Poté najdu morče zalepené ve žvýkačce a do třetice mi k posuzování moje morče ani nedonesou, takže bylo posouzeno jiné (což samozřejmě není chyba posuzovatele, aby někdo neremcal!). Nebudu se víc rozepisovat, ale mlčení taky nic neřeší. Takže rada všem, noste si k posouzení svoje morčata sami, zamkněte si klec na zámek a máte svatej klid.

A teď k výsledkům:

Lord of Destiny Z Elfího údolí 95,5 bodu (13,5 za TMAVOU barvu) (více viz v textu kousek výš a dále bez dalších komentářů)

Lord of Destiny Z Elfího údolí 98 bodu (plný počet za barvu) BEST IN SHOW - NEJLEPŠÍ MORČE VÝSTAVY, NEJLEPŠÍ HLADKÉ MORČE A NEJLEPŠÍ KRÁTKOSRSTÉ MORČE JUNIOR.

Premiérově jel Narcisek, který měl hodně srtženo za extrémní zažloutnutí a za délku srsti, no celkově je potřeba na tom zapracovat, jinak z něj bude moc pěkný sameček, taková kopie Wasabiho. No a tak nějak "z nouze" jela Fire Bird. Získala 94 a 96,5 bodu. :)

 

 

4.9.2013

Ráno porodila Infinity dvě bufaté samičky. :) Obě jsou pěkné obřice, takže z nich mám o to větší radost. Jedna z holčiček zůstane určitě doma. Nejradši bych si nechala obě, ale nejspíš se nechám ukecat.

 

Kulatí se nám i několik dalších samiček. Takže pokud vše půjde jak má, můžeme se těšit na miminka jak ze světlé řady, tak i na čokolády v kombinaci.

 

31.8.2013

Už od května jsem měla v Maďarsku u Katy rezervované dvě krásné celočokoládové hladké samičky. Dnes mi je Kata poslala a díky Blance Písařové, která mi je dovezla z Ostravy až pod nos do Prahy, jsou už doma. Kata thank you very much. A Blance taky velký dík za pomoc s dopravou. Obě samičky jsou krásné. Samozřejmě každá má nějaká plus i mínus, ale jsem moc spokojená. Zase krůček k mým plánům. :)

 

 

29.8.2013

Podařila se mi "super věc". A to smazat celé novinky :-) no nevadí, třeba teď bude důvod aktualizovat častěji.Zkusím nějak shrnout nějaké novinky které si pamatuju, ale asi to nebudu dramatizovat a holt pokračujeme dál bez starých zpráv.

Na výstavě v Žirči, získal Lord od posuzovatelky Denisy Vítkové 97 bodů.
Tento počet byl v hladkých morčatech nejvyšší, což samozřejmě potěší, obzvlášť u vlastního odchovu a Lord tak získal místo za NEJLEPŠÍHO HLADKÉHO JUNIORA. Wasabi získal 96 bodů a umístil se jako 3. hladký adult. Na výstavu jsem jela s Nikčou Betkovou, které děkuji za cestu a pomoc s dopravou. :)

Březost mohu potvrdit u dvou samiček a to u trikolorní Cascayi a buffky Infinity, která se začíná pomalu otevírat a chystat na porod. Na její miminka, která čeká s Karamelem jsem moc zvědavá.

Máme také několik morčátek k prodeji.