Reportáž malá pomoc 1

Malá pomoc 1 se dnes dostala do finále. Někteří z nás se nemohli účastnit osobně, jiní se účastnili předání jen v jednom z útulků, někteří v obou. Začnu tedy od začátku a sepíšu vše ještě plná emocí. Na začátku, kdy jsem MALOU POMOC dala na své stránky, jsem ani nečekala, že by nás bylo nakonec tolik a vzniklo z toho to, co jsme zažili dnes. Dali jsme se dohromady a vytvořili jsme něco co alespoň trochu pomohlo, tam kde je potřeba. Jsem na všechny hrozně hrdá. Fakt! Ani nevíte jak. :)

Ráno jsme se zastavili v útulku Jimlín, kde jsme předali část věcí pro pejsky a kde se většina z nás stěží ubránila slzám. Společně s Nikčou, Jakubem, Lenčou, Míšou a Tomášem, jsme byli provedeni po celém útulku a následně jsme několik pejsků vzali i na procházku. Nechci se vyjadřovat k lidem, kteří jsou schopni pořídit si psa a pak ho hodit za plot nebo týrat a zbavit se ho tak, že skončí právě v útulku. Jak k tomu příjdou? Že jejich život se zúží pouze na studený kotec s dřevěnou postelí? Na nekonečné doufání za mříží jestli se něco nezmění? Děkuji nejen útulku Jimlín, za snahu pomáhat. Přála bych všem, aby se pomoci dostávalo více. :(

Poté následovala zastávka v malém azylu Tylda, kam jsme se moc těšili. Cesta se nám s Lenčou poněkud zkomplikovala a dojely jsme o víc jak hodinu později, ale dojely jsme a to je hlavní. Tam nás už přivítali báječní kluci z Golden Bay a taky paní Iva a Markéta a na místě už byli také Míša s Tomášem. :) Hned jsme se vydali na společnou procházku i s kozou Růžou a celou smečkou.

Když člověk pomáhá neměl by to dělat proto, protože něco čeká na zpět, ale při návštěvě tohoto místa se nám vrátilo vše tisíckrát. I přesto, že právě tady je ta pomoc nejdůležitější, i přesto, že paní Iva se snaží z mála dělat maximum, to přivítání a emoce, energie, láska, vděčnost a upřímnost, nemám slov a děkuju za tuhle zkušenost, děkuju za paní Ivu a Markétu a děkuju za nás za všechny. Možná jsem přeslazená, možná jsem unavená a možná přeháním.. je mi to jedno, tak to prostě JE! Takhle to teď cítím a proto to píšu hned po příchodu domů, abych si tenhle pocit uchovala co nejdéle a abych ho i vám ho předala co nejvíc autentický. Kdybych mohla všem vám ho pošlu v dárkovém balení, aby jste si ho užili taky. Tohle jsou lidi, od kterých by se většina lidí měla učit! Nádherných pár hodin s těmito lidmi. OBROVSKÉ DÍKY.

Celkově jsme našetřili kolem 9 000,- kč. Děkuji všem, kteří se malé pomoci účastnili, těm kteří přijeli osobně, i těm kterým to nevyšlo. Šetřili jsme poctivě z vlastních kapes skoro rok, aby jsme pak podnikli takový DEN! Věřím, že vám všem stejně jako mě, to dalo hodně moc. <3 Uvědomte si, že jste prostě skvělí lidi a doufám že to víte!

Martin a Jirka (chs Golden Bay), Míša a Tomáš (chs Anubis), Lenča (chs Waikiki), Nikča (chs od Nicolette), Jakub, Jana a Zdenek, Eva (chs Cavalletto), Dáša (chs Consuello) a já Jana (chs Z Elfího údolí) :o)

Kdo se chce přidat do malé pomoci 2 - info zde: MALÁ POMOC 2 a jak to všechno začalo aneb malá pomoc 1 - tady: MALÁ POMOC 1 

 

část věcí

 

užasná paní Iva