Chovatelská stanice Z Elfího údolí, byla oficiálně schválena 14.1.2010.

Od začátku patří mezi moje hlavní a stálé favority hladká morčata v bílé a krémové barvě. Základ našeho chovu, tvoří importovaná morčata z Dánska, která nesou jak Dánskou, tak i Anglickou linii. Tato morčata jsem si poprvé osobně dovezla z Dánska, společně se spřátelenou chs Little Goldie v zimě a v létě roku 2011. A navždy budu vděčná chovatelce Dorte Roper za tato kvalitní zvířata do chovu.

V únoru 2012, jsem společně s chs Waikiki jela do Holandska, odkud jsem si přivezla himalájská hladká morčata a od té doby okrajově chovám i toto zbarvení. U nás v ČR velmi málo rozšířené, ale na pohled velice atraktivní. (V současné době jsem chov himalájců dočasně omezila.)

A protože jsem člověk experimentující  a cíle si nedávám nikdy zrovna skromné a jednoduché, tak jsem v dubnu 2012 z Německých stanic importovala morčátka v čokoládovo bílo oranžové a krémové kombinaci. Úplně detailní cíle sem ale zveřejňovat nebudu. S těmito kombinacemi mám velké plány a ne zrovna jednoduché na realizaci. Cesta za jejich splněným nebude snadná, ale chov je nejen radost, starost a zábava, ale také velká výzva. Uvidíme kam se posuneme a jak se nám na cestě k cíly povede.

Nejen my jsme si importovali morčátka ze zahraničí, ale také jsme jich několik za hranice poslali. Morčátka s příjmením Z Elfího údolí tak působí v chovatelských stanicích v Itálii, na Slovensku, v Belgii a také na dalekých Filipínách, kde máme společně s chs Little Goldie, první hladká morčata prezentující Českou republiku.

 

Na podzim 2011 jsme získali titul:

BRONZOVÁ CHOVATELSKÁ STANICE

V létě 2012 jsme získali titul:

STŘÍBRNÁ CHOVATELSKÁ STANICE

 

Zájemcům nabízíme morčátka do chovu i k výstavám a každé naše morčátko má rodokmen. Ne každý však chce chovat nebo jezdit na výstavy a proto u nás najdete také morčátka na mazlíčky. Pravidelně se účastníme výstav, protože nás zajímá hodnocení našich morčat z pohledu jak našich, tak i zahraničních posuzovatelů. Chceme se zaměřit hlavně na pěkné stavby, typ, kresbu a zároveň se snažíme i o to, aby od nás mláďátka odcházela do nových domovů co nejvíce zvyklá na pohlazení a běžný život. Každé spojení pečlivě zvažujeme a zaměřujeme se na zlepšení typu. Náš chov je pravidelně ošetřován přípravkem proti parazitům Stronghold. Dbáme na zdraví celého chovu a zajímá nás, jak se nadále vede našich odchovům v nových domovech. 

V případě dotazů ohledně chovu rádi pomůžeme. Počíst něco málo si můžete tady: ELFÍ RUBRIKA